Konkurs "Polak Mały"

inne
2018-09-30 09:00 - 2018-10-28 19:00

Konkurs „Polak Mały”.

Rok 2018 jest bardzo szczególny dla wszystkich Polaków. Pragnąc włączyć się w obchody stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, proponujemy konkursy dla dzieci z naszej parafii.

Dla najmłodszych – konkurs plastyczny pt. „Godło Polski”. Wszystkich chętnych prosimy o wykonanie dowolną techniką naszego godła (rysunek, wyklejanka, budowla z klocków lego…).

Dla nieco starszych dzieci przygotowaliśmy łamigłówki dotyczące naszego kraju. Zadania będą dostępne w obu kościołach (Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej i kościół St. Wilfrid) przez kolejne 4 niedziele, począwszy od 30.IX.

Kolejny konkurs plastyczny „Oto Polska” skierowany jest do dzieci w różnym wieku, może w nim wziąć udział również cała rodzina. Zachęcamy do stworzenia dowolną techniką mapy Polski i naniesienia na nią wybranych przez uczestnika konkursu elementów (np. herbów miast, zamków, zwierząt charakterystycznych dla danego rejonu, zabytków czy niezwykłych budowli). Szczególnie zachęcamy do naniesienia i opisania miejsca, skąd dana rodzina pochodzi.

Ostateczny termin oddawania prac i zadań to ostatnia niedziela października (28.X). Prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka. Spośród wszystkich uczestników wyłonieni zostaną zwycięzcy, a prace plastyczne będzie można obejrzeć w listopadzie w Ośrodku Polskim.

Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa!

• Od 2018-09-30 09:00 do 2018-10-28 19:00