Wielki Post 2019

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają do udziału w Wielkim Poście pod hasłem:

„Józefie, synu Dawida, nie bój się ...” (Mt 1,20).

Twój post i modlitwa prowadzone są w intencji:

"O wsparcie Boga dla wyzwań stojących przed Tobą w codziennym życiu, pokonania Twoich lęków, obaw i słabości".

Zasady:

1. Wybierz jeden lub więcej dni, w których deklarujesz udział w akcji. Wpisz swoje imię w odpowiednie okienko w kalendarzu na planszy (plansza dostępna po każdej Mszy św., kalendarz ten w formie elektronicznej umieścimy na stronie parafii). Także odbierz wtedy kopertę przypisaną do wybranego przez Ciebie dnia.

2. W wybranym dniu:

a) od rana wzbudzisz w sercu ww. intencję,

b) decydujesz się pościć o chlebie i wodzie,

c) odmówisz dwie modlitwy:
    - Koronkę do Bożego Miłosierdzia (najlepiej o 15-tej) lub wskazaną na dany dzień część Różańca św. (5x 10-tek)
    - oraz modlitwę do św. Rodziny (obrazek zatrzymaj),

d) do koperty włożysz co najmniej kwotę zaoszczędzoną w tym dniu na posiłkach
    i napojach, a następnie wrzucisz ją przy najbliższej okazji na tacę w dowolnym kościele/kaplicy w naszej parafii.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na:
    budowę placu zabaw dla dzieci przy Ośrodku Polskim.

Spotkania Grup Mężczyzn św. Józefa:

Newcastle upon Tyne:

2 i 4 wtorek miesiąca, godz. 18.30 Msza św. w Kaplicy Matki Bożej, następnie spotkanie w Ośrodku Polskim.

Stockton-on-Tees:

1 i 3 wtorek miesiąca, godz. 18.30 Msza św. w kościele English Martyrs and St Peter and Paul, Redhill Rd, Stockton-on-Tees TS19 9BY, następnie spotkanie w sali przy kościele.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn.