Nie-Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapraszamy mężczyzn (18+) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej (NEDK), która prowadzona będzie na trasie z Consett do Newcastle (ok. 30km) w nocy z piątku 12-go na sobotę 13-go kwietnia.

Zaczynamy przed kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej w Newcastle, skąd bus/autokar zawiezie nas przed kościół Św. Patryka w Consett. Stamtąd ruszamy zwartą grupą wzdłuż trasy Derwent Walk na północ/północny wschód.

Nie-Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie specjalną okazją do oddania Panu Jezusowi odrobiny swojego wysiłku i cierpienia. W procesji będziemy dźwigać krzyż. Zachęcamy więc, aby każdy przed podjęciem wyzwania wzbudził w sercu dobrą, wartościową intencję.

Plan NEDK:

• Zbiórka w piątek ok. godz. 20.30 pod kaplicą MB Częstochowskiej.
  • Odjazd planowany jest na 21:00.
  • Procesja startuje o 22:00 spod kościoła Św. Patryka w Consett.
  • Zakończenie procesji w sobotę ok. godz. 7:00.

Przed rozstaniem planowane jest dla wszystkich niewielkie śniadanie.

Koszt udziału: £7.00.

Chęć udziału prosimy zgłaszać SMS-em na numer 07551 271 286 (Jacek) do końca marca. Zgłoszenie należy też potwierdzić u ks. Jana wpłacając przy okazji £7.00.

Minimalny ekwipunek:

• latarka, najlepiej czołówka,
  • wygodne buty (droga w wiekszości szutrowa),
  • woda,
  • naładowany telefon,
  • [opcjonalnie] przekąska,
  • [opcjonalnie] kamizelka odblaskowa.

Wielki Post 2019

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają do udziału w Wielkim Poście pod hasłem:

„Józefie, synu Dawida, nie bój się ...” (Mt 1,20).

Twój post i modlitwa prowadzone są w intencji:

"O wsparcie Boga dla wyzwań stojących przed Tobą w codziennym życiu, pokonania Twoich lęków, obaw i słabości."

wielki post 2019 kalendarz

Zasady:

1. Wybierz jeden lub więcej dni, w których deklarujesz udział w akcji. Wpisz swoje imię w odpowiednie okienko w kalendarzu na planszy (plansza dostępna po każdej Mszy św., kalendarz ten w formie elektronicznej umieścimy na stronie parafii). Także odbierz wtedy kopertę przypisaną do wybranego przez Ciebie dnia.
  2. W wybranym dniu:

a) od rana wzbudzisz w sercu ww. intencję,

b) decydujesz się pościć o chlebie i wodzie,

c) odmówisz dwie modlitwy:
    - Koronkę do Bożego Miłosierdzia (najlepiej o 15-tej) lub wskazaną na dany dzień część Różańca św. (5x 10-tek)
    - oraz modlitwę do św. Rodziny (obrazek zatrzymaj),

d) do koperty włożysz co najmniej kwotę zaoszczędzoną w tym dniu na posiłkach i napojach, a następnie wrzucisz ją przy najbliższej okazji na tacę w dowolnym kościele/kaplicy w naszej parafii.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na:

Budowę placu zabaw dla dzieci przy Ośrodku Polskim.

Spotkania Grup Mężczyzn św. Józefa:

Newcastle upon Tyne:

2 i 4 wtorek miesiąca, godz. 18.30 Msza św. w Kaplicy Matki Bożej, następnie spotkanie w Ośrodku Polskim.

Stockton-on-Tees:

1 i 3 wtorek miesiąca, godz. 18.30 Msza św. w kościele English Martyrs and St Peter and Paul, Redhill Rd, Stockton-on-Tees TS19 9BY, następnie spotkanie w sali przy kościele.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn.