Spotkania Grup Mężczyzn św. Józefa

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którym nie obojętne jest życie z wiarą.

Newcastle upon Tyne:

Co drugi wtorek zgodnie z następującym rozkładem:

2021r: 11 maja, 25 maja, 8 czerwca, 22 czerwca, itd.

Z uwagi na ograniczenia związane z Covid-19 spotkania odbywają się na grupie Skype. Zapraszamy do udziału; kontakt: Jacek – 07551 271 286.

Stockton-on-Tees:

Miejscem naszych spotkań jest kościół  English Martyrs & St Peter & St Paul R C Church Redhill Rd, Stockton-on-Tees TS19 9BY

Obecnie z wiadomych powodów spotykamy się wirtualnie. Spotkania mamy raz w tygodniu, zazwyczaj we wtorki wieczorem.

Po szczegóły zapraszamy do kontaktu: Strona Facebook

Nadchodzące wydarzenia:

• Nie-Ekstremalna Droga Krzyżowa – North East (NEDK-NE), w nocy z 19–20 marca 2021.
  • Msza dla św. Józefa (z okazji uroczystości 19 marca): niedziala, 21 marca 2021, godz. 11:00 Gateshead.

Wielki Post 2020

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają do udziału w Wielkim Poście

Zasady:

1. Wybierz jeden lub więcej dni, w których deklarujesz udział w akcji. Wpisz swoje imię w odpowiednie okienko w kalendarzu na planszy (plansza dostępna po każdej Mszy św., kalendarz ten w formie elektronicznej umieścimy na stronie parafii). Także odbierz wtedy kopertę przypisaną do wybranego przez Ciebie dnia.
  2. W wybranym dniu:

a) od rana wzbudzisz w sercu ww. intencję,

b) decydujesz się pościć o chlebie i wodzie,

c) odmówisz dwie modlitwy:
    - Koronkę do Bożego Miłosierdzia (najlepiej o 15-tej) lub wskazaną na dany dzień część Różańca św. (5x 10-tek)
    - oraz modlitwę do św. Rodziny (obrazek zatrzymaj),

d) do koperty włożysz co najmniej kwotę zaoszczędzoną w tym dniu na posiłkach i napojach, a następnie wrzucisz ją przy najbliższej okazji na tacę w dowolnym kościele/kaplicy w naszej parafii.

Modlitewnik

Modltiwa do św. Józefa I

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.
O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.
O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie.
A w Twoich ramionach zasypia Jezus.
Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu.
Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie.
Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie.

Amen.

Nie-Ekstremalna Droga Krzyżowa

otrzymalismy zgodę na organizację Drogi Krzyżowej

Chęć udziału prosimy zgłaszać SMS-em na numer 07551 271 286 (Jacek)

Zapraszamy mężczyzn na nabożeństwo Drogi Krzyżowej (NEDK), która prowadzona będzie na trasie z Consett do Newcastle (ok. 30km) w nocy z piątku 19-go na sobotę 20-go marca br.

Chłopcy niepełnoletni mogą wziąść udział w wydarzeniu, jednak pod pełną opieką i odpowiedzialnością osoby dorosłej.

Spotykamy się przed kościółem św. Patryka w Consett. Stamtąd ruszamy wzdłuż trasy Derwent Walk na północ/północny wschód.

Nie-Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie specjalną okazją do oddania Panu Jezusowi odrobiny swojego wysiłku i cierpienia. W procesji będziemy dźwigać krzyż. Zachęcamy więc, aby każdy przed podjęciem wyzwania wzbudził w sercu dobrą, wartościową intencję.

Plan NEDK:

• Zbiórka w piątek 19.03.2021, o godz. 22.00 obok kościoła św. Patryka w Consett.
  • Rozpoczynamy wspólną modlitwą, i tuż po godz. 22.00 wyruszamy.
  • Zakończenie Drogi Krzyżowej w sobotę ok. godz. 7:00.

Przed rozstaniem planowane jest dla wszystkich wspólne śniadanie.

Koszt udziału: £5.00.

Wpłaty wspomnianych £5. można dokonać przed rozpoczęciem wydarzenia w Consett.

Minimalny ekwipunek:

• latarka, najlepiej czołówka,
  • wygodne buty (droga w wiekszości szutrowa),
  • woda,
  • naładowany telefon,
  • [opcjonalnie] przekąska,
  • [opcjonalnie] kamizelka odblaskowa.