Ogłoszenia duszpasterskie – 7.01.2018r. Newcastle upon Tyne

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

- Wraz ze Świętami Bożego Narodzenia rozpoczyna się czas wizyty duszpasterskiej (tzw. kolędy). Jeśli ktoś życzyłby sobie błogosławieństwo swego domu – proszę o zgłoszenie.

Zgłoszenie można przesłać SMS na numer tel: 07927808167, dzwoniąc na nr stacjonarny: 01912733575, mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub osobiście w zakrystii. Należy podać: imię i nazwisko, adres z kodem pocztowym, numer telefonu, zaproponować datę i godziny (przedział czasowy), w których wizyta będzie możliwa.

- W niedzielę 7 stycznia br. celebrujemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest do zabrania poświęcona kreda, proszę zabrać kredę do domu, by na drzwiach napisać: C+M+B AD2018, co w j. łacińskim znaczy: Christus mansionem benedicat Anno Domini 2018 (Chryste, błogosław to mieszkanie w Roku Pańskim 2018)
Także w niedzielę 7 stycznia br. w Ośrodku Polskim w Newcastle spotkamy się na wspólnym kolędowaniu, rozpoczynamy obiadem o godz. 12.00. Zapraszamy

- W niedzielę 14 stycznia br. w Gateschead po Mszy św. o godz. 10.30 wręczenie nagród dla laureatów internetowego konkursu biblijnego.

- W niedzielę 21 stycznia br. w Gateshead podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy gościć z koncertem kolęd zespół The TU z Middlesbrough, zaś bezpośrednio po Mszy św. będą wystawiane Jasełka, w wykonaniu dzieci z Sobotniej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Darlington.

- Z uwagi na czas wizyt duszpasterskich nie będzie Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej w środowe wieczory.

- Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za swoich bliskich, znajomych.

- 7 stycznia br. rozpoczynamy po świątecznej przerwie obiady niedzielne w Ośrodku Polskim. Zapraszamy do Ośrodka Polskiego w Newcastle upon Tyne na kawę/herbatę w niedzielę od godz. 10.00, także zapraszamy na obiady w każdą niedzielę w godz. 11.30 do 14.30. Cena zestawu tylko £5. Adres: Ośrodek Polski, 2 Maple Terrace, NE4 7SF, Newcastle upon Tyne.

- Są do nabycia cegiełki (£10, £20 lub £50), których nabycie jest wsparciem dla naszej wspólnoty w remoncie dachu nad Kaplica MB w Newcastle. Szczegóły u osób które po Mszach św. sprzedają cegiełki.

- Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Gazeta w cenie £1.50. Jest także do nabycia miesięcznik Mały Gość Niedzielny w tej samej cenie.

Polecajmy dobremu Bogu i naszej Patronce – Matce Bożej Częstochowskiej, wszystkie sprawy naszej Wspólnoty. Życzę wszystkim dobrego tygodnia, obfitującego we wszelkie potrzebne Boże dary.

Szczęść Boże.