Ogłoszenia duszpasterskie – 3.12.2017r. Newcastle upon Tyne

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

- Dziękuję p. Stanisławie za dekorację Kaplicy Matki Bożej.

- Do niedzieli 3 grudnia br. można jeszcze przekazać słodycze dla dzieci, które jak w ubiegłym roku wyślemy do Polski do świetlic środowiskowych.

- Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w cenie min. £1.20), zachęcam do nabywania i przekazywania swoim znajomym.

- Bóg zapłać za ofiare z minionej niedzieli na Instytut Polski Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii. Zebraliśmy £50. Bóg zapłać. Więcej szczegółów o tej organizacji: http://ipakwb.eu/

- W piątek, 8 grudnia br. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświetszej Maryi Panny. Zapraszamy w godz. 12.00-13.00 do Kaplicy Matki Bożej w Newcastle, na Godzinę Łaski dla świata. Szczegóły o tym nabożeństwie: https://www.faustyna.pl/zmbm/8-grudnia-godzina-laski-dla-swiata-2/

- W sobotę 9 grudnia br. w Ośrodku Polskim w Newcastle upon Tyne oranizowane jest spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci. Szczegóły w zakładce Ośrodek Polski.

- ACT IN SUPPORT OF CATHOLIC EDUCATION Do you support Catholic schools and the right of Catholics to send their children to them?
Then we need you to make your voice heard. The Government is making a critical decision on whether to overturn the admissions cap which prevents new Catholic schools from allowing all Catholic pupils to attend The Prime Minister has acknowledged that this policy discriminates against Catholics and had promised previously to abandon it. Now the Government may decide to keep this discriminatory policy in place instead of removing it. We need you to tell the Government not to discriminate against Catholics and to remove the admissions cap on new faith-based schools.
Visit http://catholicnews.org.uk/education-cap to write to the Government and urge them to drop their policy which bans new Catholic schools

- W naszej wspólnocie powstał chór (damsko-męski) dla osób dorosłych. Spotkania w piątki w Ośrodku Polskim w Newcastle. Adres email po więcej informacji do p. Grzegorza:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Zachęcamy do uczestnictwa w internetowym konkursie biblijnym. Szczegóły w zakładce Konkurs Wiedzy Biblijnej.

- Zapraszamy do Ośrodka Polskiego w Newcastle upon Tyne na kawę/herbatę w niedzielę od godz. 10.00, także zapraszamy na obiady w każdą niedzielę w godz. 11.30 do 14.30. Cena zestawu tylko £5. Adres: Ośrodek Polski, 2 Maple Terrace, NE4 7SF, Newcastle upon Tyne.

- Job Vacancies in the Diocese, for further information and an application pack please visit our websitewww.rcdhn.org.uk or contact us (0191 243 3301, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. dla swoich bliskich, znajomych.

- Są do nabycia cegiełki (£10, £20 lub £50), których nabycie jest wsparciem dla naszej wspólnoty w remoncie dachu nad Kaplica MB w Newcastle. Szczegóły u osób które po Mszach św. sprzedają cegiełki.

- Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Gazeta w cenie £1.50. Jest także do nabycia miesięcznik Mały Gość Niedzielny w tej samej cenie.

- Zachęcamy do zaangażowania się w życie wspólnoty. Przykładowe dziedziny w których można się realizować:

W parafii:

1. Grupa lektorów i kantorów
  2. Róża różańcowa
  3. Dekoracja kwiatami kaplicy
  4. Dekoracja na szczególne okazje (np. święta)
  5. Grupa muzyczna
  6. Drobne naprawy i remonty
  7. Własne pomysły

W Ośrodku Polskim:

1. Grupa zajęć i spotkań dla dzieci
  2. Wydarzenia kulturalno-patriotyczne
  3. Niedzielna kawiarenka
  4. Organizacja zabaw tanecznych
  5. Drobne naprawy i remonty
  6. Własne pomysły

Polecajmy dobremu Bogu i naszej Patronce - MB Częstochowskiej, wszystkie sprawy naszej Wspólnoty. Życzę wszystkim dobrego tygodnia, obfitującego we wszelkie potrzebne Boże dary.

Szczęść Boże.