Ogłoszenia duszpasterskie – 15.10.2017r. Newcastle upon Tyne

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Pragnę podziękować wszystkim osobom za zaangażowanie w rekolekcje, które przeżyliśmy w minony weekend. Także ks. Łukaszowi Skołudowi MSF za poprowadzenie tych rekolekcji. Bóg zapłać.

W niedzielę 15 pażdziernika br. zapraszamy do Ośrodka Polskiego na kremówki papieskie, po Mszy św. o godz. 9.00, oraz po Mszy św. o godz. 10.30 w Gateshead.
W tym dniu także dodatkowa zbórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.W niedzielę 22 października br. zapraszamy do Ośrodka Polskiego na spotkanie w ramach III Polonijnego Dnia Dwujęzyczności
(więcej informacji: http://www.polishbilingualday.com/language/pl/)
zgłoszenia dzieci prosimy dokonywać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub SMS na nr. 07927808167Także w niedzielę 22 października br., w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, o godz. 15.00 Msza św. wspólnie z parafią angielską w John Paul Centre, 55 Grange Road, Middlesbrough, Tyneside, TS1 5AU. Organizowany jest z w naszej parafii wspólny wyjazd do Medjugorje, w dniach 21-28 października 2017r. Po więcej informacji: p. Robert, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki i po wypełnieniu dostarczyc do zakrystii bądź położyć na tacę w czasie kolekty.

Zachęcam do zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych, szczegóły na stronie: http://www.katolik.pl/odpusty-dla-zmarlych

5 listopada br. (niedziela) o godz. 14.00 procesja na cmentarzu w Morpeth.
Link do strony o polskich grobach: http://www.polishresettlementcampsintheuk.co.uk/morpethcem.htm

Link do miejsca:

Cmentarz znajduje się pomiędzy Kościołem St Mary a Storey Park Centre. Adres: St Mary's Field, Morpeth, NE61 2QF (parking min. na tyłach tego Centrum. Po wejściu na cmentarz należy iść prosto przez furtke, wzdłóż muru (mając mur po prawej stronie) alejką do góry do samego końca - tam jest kwatera polskich żołnierzy.

W naszej wspólnocie powstał chór (damsko-męski) dla osób dorosłych. Spotkania w piątki w Ośrodku Polskim w Newcastle. Adres email po więcej informacji do p. Grzegorza:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Zachęcamy do uczestnictwa w internetowym konkursie biblijnym. Szczegóły w zakładce Konkurs Wiedzy Biblijnej.Zapraszamy do Ośrodka Polskiego w Newcastle upon Tyne na kawę/herbatę w niedzielę od godz. 10.00, także zapraszamy na obiady w każdą niedzielę w godz. 11.30 do 14.30. Cena zestawu tylko £5. Adres: Ośrodek Polski, 2 Maple Terrace, NE4 7SF, Newcastle upon Tyne.

Job Vacancies in the Diocese:
For further information and an application pack please visit our websitewww.rcdhn.org.uk or contact us (0191 243 3301, emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. dla swoich bliskich, znajomych.

Są do nabycia cegiełki (£10, £20 lub £50), których nabycie jest wsparciem dla naszej wspólnoty w remoncie dachu nad Kaplica MB w Newcastle. Szczegóły u osób które po Mszach św. sprzedają cegiełki.

Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Gazeta w cenie £1.50. Jest także do nabycia miesięcznik Mały Gość Niedzielny w tej samej cenie.

Zachęcamy do zaangażowania się w życie wspólnoty. Przykładowe dziedziny w których można się realizować:

W parafii:

1. Grupa lektorów i kantorów
  2. Róża różańcowa
  3. Dekoracja kwiatami kaplicy
  4. Dekoracja na szczególne okazje (np. święta)
  5. Grupa muzyczna
  6. Drobne naprawy i remonty
  7. Własne pomysły

W Ośrodku Polskim:

1. Grupa zajęć i spotkań dla dzieci
  2. Wydarzenia kulturalno-patriotyczne
  3. Niedzielna kawiarenka
  4. Organizacja zabaw tanecznych
  5. Drobne naprawy i remonty
  6. Własne pomysły

Polecajmy dobremu Bogu i naszej Patronce - MB Częstochowskiej, wszystkie

sprawy naszej Wspólnoty. Życzę wszystkim dobrego tygodnia, obfitującego we wszelkie potrzebne Boże dary.

Szczęść Boże.