Jerycho Różańcowe - nocne czuwanie

Newcastle
2019-10-19 17:00 - 2019-10-20 09:00

Grupa modlitewna Żywego Różańca - osoby, które w szczególny sposób odpowiadają na wezwanie Maryi i z wielkim zaangażowaniem włączają się w codzienną modlitwę różańcową - zapraszają na pierwsze nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Chcielibyśmy przez wstawiennictwo Niepokalanie poczętej wyprosić łaski dla Polaków należących do naszej parafii. Zachęcamy serdecznie wszystkich do włączenia się w tę piękną modlitwę. Jerycho Różańcowe w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Newcastle odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 19/20 października 2019r.

Wydarzenie to zacznie się o godz. 16:45 w sobotę Wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a zakończy się o godz. 9.00 rano w niedzielę poranną Mszą Św. Modlitwa podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie oparta na Różańcu. Będziemy czuwać przy Chrystusie całą noc. Zapraszamy, by zgłaszały się osoby lub grupy osób do poprowadzenia modlitwy przez jedną godzinę. Osoba prowadząca, która się zgłosi rozpocznie adorację o pełnej godzinie odmawiając jedną część Różańca (pięć tajemnic). Resztę czasu danej godziny można spędzić w ciszy adorując Pana Jezusa lub prowadząc modlitwę.
Pan Bóg słysząc jednogłośne, zgodne błaganie wielu osób łatwiej przychyla się do próśb. Maryja prosi nas o modlitwę i trwanie przy Chrystusie. Nie zmarnujmy tej szansy i weźmy udział w tym dziele wyrażając naszą troskę i solidarność z naszymi znajomymi i rodzinami, którzy jeszcze nie odpowiedziały na wezwanie Boga żywego i prawdziwego. Nie trać czasu i zapisz swoje imię na liście, która będzie dostępna w kościołach gdzie odprawiana jest polska Msza Św. Osoba prowadząca musi zostawić numer telefonu, by koordynatorzy wydarzenia mieli z nią kontakt.

Intencje w których będziemy się modlić podczas Jerycha Różańcowego.
* Wynagradzając Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata.
* Wynagradzając za grzechy Polaków, prosząc o potrzebne dla Polski łaski oraz o Polskę według Bożej woli.
* O nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i nieprzyjaciół Polski.
* O obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu.
* O łaskę wiary dla Polaków w naszej parafii i o powstrzymanie zła.
* O odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodzin w naszej polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Newcastle upon Tyne.

Zapraszamy serdecznie do zapisywania się na listę.
Kontakt do osoby koordynującej: Agnieszka Majchrowicz, tel: 07393731052

Czym jest Jerycho różańcowe?
Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jerycho organizowane jest w pewnej intencji, by tak jak Bóg zburzył mury Jerycha tak przychyli się do próśb proszących modlitwą różańcową przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

• Od 2019-10-19 17:00 do 2019-10-20 09:00