Ogłoszenia duszpasterskie – sierpień 2018r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

- Witamy w naszej wspólnocie ks. Pawła Józwiaka (kapłana diecezji łowickiej), który będzie w miesiącu sierpniu przebywał w naszej parafii na kursie językowym, także będzie zastępował ks. Proboszcza w czasie jego urlopu.
Kontakt do ks. Pawła: tel: 01912733575

- W niedzielę 2 września br. będziemy celebrować Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, patronki naszej Wspólnoty parafialnej. Msza św. o godz. 10.30 w St Wilfrid Church w Gateshead.

Także w tym dniu celebrować bedziemy jubileusze małżeństw, które zostały zawarte w miesiącach lipiec i sierpień (dowolnego roku). Prosimy o wpisywanie się do jubileuszowej księgi małżenstw, która dostępna jest w St Wilfrid Church w Gateshead.

Dziękuję grupie Kościoła Domowego, która organizuje te jubileusze w naszej parafii.

- Rodziców zainteresowanych przygotowaniem swego dziecka do Uroczystości I Komunii św. (maj 2019), która odbędzie się w naszej parafii lub poza parafią (np. w Polsce), pragnę poinformować, że rozpoczniemy Mszą św. 23 września br. o godz. 10.30 w St Wilfrid Church w Gateshead (bezpośrednio po Mszy św. spotkanie organizacyjne).

Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w spotkaniu w tym dniu, proszę przed tą datą o zgłoszenie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Informacja dla osób zainteresowanych spotkaniami dla DDA/DDD:
Spotkania planowane są w Ośrodku Polskim w niedziele o godz. 16.00 (od miesiąca września br.)
Więcej informacji:

Kolejna informacja:
"Jeśli uważasz, że picie alkoholu stanowi w Twoim życiu problem, Anonimowi Alkoholicy mogą Ci pomóc".

Polski Meeting AA w Darlington, w każdą sobotę o godz. 17:00.
Adres: Bondgate Methodist Church, Bondgate, DL3 7JJ.

- Zachęcam do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Gazeta w cenie £1.50. Jest także do nabycia miesięcznik Mały Gość Niedzielny w tej samej cenie.

- Zachęcamy do zaangażowania się w życie wspólnoty. Przykładowe dziedziny w których można się realizować:

W parafii:

1. Grupa lektorów i kantorów
  2. Róża różańcowa
  3. Dekoracja kwiatami kaplicy
  4. Dekoracja na szczególne okazje (np. święta)
  5. Grupa muzyczna
  6. Drobne naprawy i remonty
  7. Własne pomysły

W Ośrodku Polskim:

1. Grupa zajęć i spotkań dla dzieci
  2. Wydarzenia kulturalno-patriotyczne
  3. Niedzielna kawiarenka
  4. Organizacja zabaw tanecznych
  5. Drobne naprawy i remonty
  6. Własne pomysły

Polecajmy dobremu Bogu i naszej Patronce - MB Częstochowskiej, wszystkie

sprawy naszej Wspólnoty. Życzę wszystkim dobrego tygodnia, obfitującego we wszelkie potrzebne Boże dary.

Szczęść Boże.