II Pielgrzymka do Kaplicy Matki Bożej Łaskawej z Osmotherley, 6 lipca 2024

Polska Parafia św. Matki Bożej Częstochowskiej w Newcastle upon Tyne ma zaszczyt zaprosić Państwa na drugą pielgrzymkę parafialną do kaplicy Matki Bożej w Osmotherley, która odbędzie się 6 lipca 2024 pod hasłem: Rodzina Bogiem silna W tym roku przygotowaliśmy 2 trasy:

1) Łatwa trasa biegnąca przez wioskę Osmotherley, wzdłuż jeziora oraz malowniczego parku National Park North York Moors.
Trasa liczy 10,5km - spokojnym spacerem oraz z dwoma przystankami zajmuje ok. 2.5-3 godz. Szlak ten nadaje się dla dorosłych jak i dla dzieci.
Wyruszamy z parkingu Mount Grace Priory DL6 3JG o godzinie 8.00 (parking - £3 za dobę, karty nie są akceptowane jedynie gotówka!!!)
Droga powrotna na parking z kaplicy zajmuje około 20 minut.

● Ponieważ trasa biegnie przez łąki i las prosimy o zabranie odpowiedniego obuwia i odzieży dostosowanej do pogody

● Do Matki Bożej będziemy zanosić nasze radości oraz troski modląc się różańcem, więc zabierzmy go ze sobą.

● Prosimy zabrać ze sobą prowiant oraz pamiętać o wodzie (na trasie znajduje się punkt, w którym będzie można uzupełnić zapasy wody pitnej).

2) Druga trasa prowadzi bezpośrednio z wioski Osmotherley do kaplicy Matki Bożej. Trasa liczy 1.3km i zajmuje około 20 minut spacerem. Grupa wyrusza z wioski DL6 3BP (spod pomnika na skrzyżowaniu dróg) o godz. 10.30.

● Zachęcamy do współdzielenia transportu, jako że jest to mała wioska, w której liczba miejsc parkingowych jest ograniczona.
Prosimy pamiętać, że samochody muszą być pozostawione przy ulicy wyłącznie w miejscach dozwolonych.

● UWAGA!!! Nie ma możliwości zaparkowania samochodu pod kaplicą (jest kilka miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, aczkolwiek wymagane jest uprzednie zgłoszenie).
● Po zakończeniu mszy św. planowany jest wspólny piknik rodzinny, zabierzmy więc koce i coś do jedzenia. W razie pytań prosimy o kontakt na Facebooku Polskiej Wspólnoty Parafialnej Teesside lub bezpośrednio po każdej mszy św. w zakrystii u Księdza Proboszcza.

Program Pielgrzymki
8.00 – Wymarsz z parkingu Mount Grace Priory